Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-03-28 12:35:52

XT.COM, “2023’ün En İyi Kripto Para Borsası” seçildi

Dubai’de düzenlenen ve kripto sektöründe iş ağı kurmak isteyen yatırımcılarla sektör paydaşlarını bir araya getiren ticari etkinlik Crypto Expo Dubai, bu yıl 8-9 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi. Fuar ve konferans programının yanı sıra bir ödül törenine de ev sahipliği yapan etkinlikte “2023’ün En İyi Kripto Para Borsası” ödülü de sahibini buldu. Dünyanın ilk topluluk odaklı kripto para platformu XT.COM, “2023’ün En İyi Kripto Para Borsası” ödülüne layık görüldü. 

Kriptoda sosyal yatırımcılık yükseliyor

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yürütülen bir araştırma, perakende yatırımcıların %74’ünün, yani yaklaşık 4 yatırımcıdan üçünün, daha çok şey öğrendikleri takdirde daha fazla yatırım yapabileceklerini söylediğini gösterdi. Sosyal yatırımcılık ve topluluk odaklı platform kavramları, bu trende uyumlu olarak yükselişe geçti. 

Dünyanın ilk topluluk odaklı dijital varlık alım satım platformu olduklarını vurgulayan XT.COM CEO’su Albin Warin, “XT.COM olarak 6 milyon kayıtlı kullanıcıdan oluşan topluluğumuzu merkeze koyuyor, onların yatırım süreçlerini kolaylaştıracak çözüm ve özellikler geliştiriyoruz. Bu ödülü sadık kullanıcılarımıza ithaf ediyoruz” dedi. 

15 pazarda topluluk yönetiyor

2018 yılında kurulan platform, bini aşkın kripto para çiftinde alım satım hizmeti veriyor. Her ay 1 milyondan fazla aktif kullanıcı tarafından ziyaret edilen dijital varlık platformu, kullanıcı tabanı için güvenli ve sezgisel bir alım satım deneyimi sağlamak üzere geliştirdiği özelliklerle öne çıkıyor.

Topluluklarına eğitim materyali sağlamayı bir görev olarak benimsediklerini belirten Albin Warin, "ABD'den İspanya'ya, Hindistan'dan Türkiye'ye, Malezya'dan Portekiz'e pek çok pazarda hizmet veriyor, kullanıcılarımızın yatırım üzerine tartışabilmeleri için faaliyet gösterdiğimiz her pazarda Telegram toplulukları yönetiyoruz. XT.COM ekosisteminin geneline baktığımızda 40 milyonu aşkın kullanıcıyla temas ediyoruz. Sunduğumuz yatırım araçlarını ve sosyal özelliklerimizi topluluk odağında kalarak geliştirmeyi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Bu ödül, topluluk duygusu geliştirmeye olan bağlılığımızın kanıtı” 

Dünyanın farklı yerlerinden kripto para odaklı şirketlerin, kripto para geliştiricilerinin, blokzinciri teknolojisi uzmanlarının ve Web3 profesyonellerinin bir araya geldiği Crypto Dubai Expo, sektör paydaşlarının bağlantı kurması ve sektörün geleceğine dair fikir birliği edinmesi açısından önemli bir etkinlik olarak tanımlanıyor. 

Fuar boyunca ürün yelpazelerini güçlü bir biçimde sergileme fırsatı bulduklarını dile getiren XT.COM CEO’su Albin Warin, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Platform olarak kullanıcılarımıza en yeni ve trend kripto para birimlerine hızlı erişim imkanı sağlarken, Web3 tabanlı daha küçük projelerin de pazara girmeleri için aşmaları gereken engelleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu ödül, kullanıcılarımıza verdiğimiz taahhütlerin yanı sıra güçlü bir topluluk duygusu geliştirmeye olan bağlılığımızın da bir kanıtı oldu. Sektördeki bu konumumuzu korumak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 Kongrem Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.