Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-05-21 21:28:08

Özel: MHP normal bir çizgide kalacaksa sokak ortası cinayetlerine kimse sahip çıkmayacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin metin yazarlığını yapan kişilere yönelik "Bahçeli'nin sormaya utanmadığı 4 soruyu önünü koyan iki arsız metin yazarı var ya...Türkiye normalleşecekse onların sorgulanmasının, yargılanmasının önünde kimse kalkan olmayacak" dedi.

"MHP normal bir siyasi çizgide kalacaksa sokak ortası cinayetlerine kimse sahip çıkmayacak!" diyen Özel, Bahçeli'nin metin yazarlığını yapan iki kişiye şu soruları yöneltti:

"Bahçeli, size bu soruları yazan o arsız metin yazarları var ya şu dört soruya cevap versinler bakalım:

Bu iki kişinin isimleri Sinan Ateş cinayeti iddianamesinde, nasıl ve kimler tarafından iddianameden ayıklanmıştır?Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış bir ismin ölümünden sonra “Kimse tweet atmayacak, cenazeye gitmeyecek, taziye bildirmeyecek” diyen hangi ikisidir? Tetikçiyi kaçıran aracın trafikte durdurulmayacak bir statüye kavuşturulmasına hangi ikisi ya da ikisinden hangisi katkı sağlamıştır? 'İran Cumhurbaşkanı’nın ölümünün üzerindeki sır perdesi aralanmalıdır' diye bugün prompter’a yazanlar Sinan Ateş davasının üzerine sis çöktürürken bu ikisinin sisteki payı nedir?"

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 Kongrem Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.